Главная > Знамениті кияни: Олександр Татарський – батько пластилінових шедеврів

Знамениті кияни: Олександр Татарський – батько пластилінових шедеврів

Якщо людина входить у світ анімації, вона залишається назавжди. Так і сталося з відомим режисером – мультиплікатором Олександром Михайловичем Татарським, пише My-Kiev.com. Хто не знає і не пам’ятає таких знаменитих на всю країну мультфільмів, як «Пригоди капітана Врунгеля», «Падав минулорічний сніг», «Пластилінова ворона» та багато інших чудових робіт. Багато виразів казкових персонажів і зараз пам’ятають глядачі, вони стали крилатими. Олександр Татарський зробив величезний внесок у створення та розвиток анімації.

My-Kiev.com

Юрій Нікулін був хрещеним батьком

Народився майбутній режисер 11 грудня 1950 року у Києві у творчій родині. Батько – Михайло Семенович Татарський, сценарист і працівник цирку, писав сценарії для виступів таких знаменитостей як Олег Попов та Юрій Нікулін та інших, тому не дивно, що народні улюбленці частенько бували в будинку, де ріс маленький Сашко. Варто сказати, що Юрій Володимирович Нікулін був хрещеним батьком Сашка. Ці гості були для маленького хлопчика прикладом: він мріяв, як і вони, під звуки оплесків виходити на арену, стати великим клоуном. Все перевернув похід із батьком на Київську кіностудію, де побачивши, як створюються мультфільми, Сашко твердо вирішив створювати мультфільми в майбутньому. І хлопчик цілеспрямовано пішов до своєї мрії.

Свої перші роботи Олександр Татарський та Ігор Ковальов знімали на установці, яка була виготовлена зі старого ліжка та рентгенівського апарату. Такою була спрага створювати та показувати мультфільми.

1974 року Олександр Татарський успішно закінчив Київський інститут театру та кіно, після чого три роки навчався на спеціальних курсах на художника-мультиплікатора. У ході навчання він потоваришував з Ігорем Ковальовим, який став його однодумцем та співавтором. Роботу, пов’язану з мультфільмами, Олександр розпочав у 18-річному віці, працював на студії «Київнаукфільм», освоїв кілька професій – від заливника до режисера.