Главная > Все новости > Анонсы > З віолончелями на вхід: у столичному метро змінять правила

З віолончелями на вхід: у столичному метро змінять правила

У Київраді готують нові зміни до Правил користування «Київським метрополітеном»​.

Правила доповнять новим положенням щодо безкоштовного перевезення «музичних інструментів у чохлах або належній упаковці».

Проєкт «музичного» рішення вже підтримали на комісії Київради з питань культури, туризму та інформаційної політики.

– Останнім часом до нас почали надходити звернення від викладачів, студентів, учнів, музикантів щодо оплати музичних інструментів відповідно до Правил, ухвалених у листопаді-2019. Музичні інструменти – не просто особиста річ, а невід`ємна частина їхньої викладацької практики та професійної діяльності. Такий самий, як для багатьох ноутбук, або фотоапарат, чи інше професійне обладнання або речі та інструменти, необхідні для роботи. Додаткові щоденні витрати на перевезення музичних інструментів у метро і для викладачів, і для учнів мистецьких шкіл, і студентів мистецьких коледжів та вузів – це значний фінансовий тягар,  пояснила голова профільної комісії Вікторія Муха.

На думку депутатки, ухвалення проєкту сприятиме зняттю соціальної напруги у середовищі музикантів, які перевозять у метро віолончелі та інші габаритні музінструменти.

– Музична академія знаходиться на Майдані Незалежності, а студентський гуртожиток – на Оболоні. Хочу зауважити, що музиканти змушені везти в метро віолончелі, котрі не такі маленькі, як скрипки,  розповіла голова громадської організації викладачів-струнників «ESTA-Україна» Наталія Коптєнкова.

У КП «Київський метрополітен» вважають, що перевезення великогабаритних музінструментів може призвести до порушення правил безпечного проїзду.

– Згідно з пунктом 3.6 Правил, забороняється перевезення предметів, розміри яких за сумою трьох вимірів (довжина, ширина, висота) перевищують два метри. Але ми в будь-якому випадку позитивно сприймаємо рішення депутатів щодо музінструментів, – прокоментував заступник начальника комерційної служби «Київський метрополітен» Андрій Верес.

Завдячуючи оперативному реагуванню депутатів, «музичний» проєкт ще 19 лютого ухвалили на комісії з питань транспорту, зв‘язку та реклами.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.