Главная > Все новости > Активисты района > Як виглядатиме новий парк на Осокорках — концепція

Як виглядатиме новий парк на Осокорках — концепція

Дарницькому районі Києва облаштують новий парк площею майже 300 гектарів біля озера Тягле. Концепція передбачає створення зони для прогулянок, активного відпочинку, барбекю та контактний зоопарк.

Цю ініціативу підтримала і столична влада, передає КМДА.

 «Ідеться про створення комфортного простору для відпочинку навколо озера Тягле, який поєднає активний відпочинок для всіх киян та збереження природного середовища навколо водойми. Ми зацікавлені у розвитку зелених зон у столиці і підтримуємо такі ініціативи… Дарницький район – спальний масив, у якому єдина велика зелена зона для відпочинку – Парк Партизанської слави. Проспект Бажана з інтенсивним трафіком, щільна забудова та мала кількість зелених зон негативно впливають на екологію району. Звичайно, ми підтримуємо ініціативи зі створення нових зелених зон, адже спальні масиви – це не тільки місце, куди люди приїжджають ночувати. Тут вони відпочивають, активно проводять час із родинами та займаються спортом»

— Микола Поворозник перший заступник голови КМДА

Як розповів голова ГО «Національний парк збереження та збагачення флори і фауни «Осокорки» Сергій Машовець, очікується, що багатофункціональний парк будуть відвідувати близько 3 млн людей на рік.

Для створення проекту парку будуть враховувати думки місцевих мешканців, а також залучати фахівців в архітектурній справі, ландшафтних дизайнерів, біологів, науковців. Потім проект презентують громадськості для узгодження. Також до розробки проекту залучать у якості консультантів «Фельдман Екопарк», які мають успішний досвід втілення аналогічного проєкту в Харкові.

Раніше повідомлялось, що у 2019 Шостий апеляційний адміністративний суд скасував дозвіл на будівництво житлового комплексу «Патріотика на озерах». Його почали будувати на Осокорках у Києві. Також на  Осокорках почали демонтувати шляхопровід, збудований на місці, де планується створити «Екопарк Осокорки». У Комітеті протидії незаконним забудовам зазначили, що шляхопровід не має дозвільної документації та не введений в експлуатацію.

Банк «Аркада», який збанкрутував восени 2020 року, залишив після себе недобудовані ЖК «Еврика», «Патріотика», а також скандальний «Патріотика на озерах» на місці зеленої зони на Осокорках.

Нагадаємо, Національний банк України 26 серпня відніс банк «Аркада» до категорії неплатоспроможних. Причина виведення банку з ринку –  зменшення нормативу капіталу до менш ніж однієї третини від мінімально встановленого рівня.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб увів тимчасову адміністрацію та почав процедуру виводу з ринку АТ АКБ «АРКАДА».

У 2020 році президенту АТ АКБ «АРКАДА» повідомлено про підозру у привласненні коштів фондів фінансування будівництва житлових комплексів.