Главная > Все новости > Віталій Кличко привітав переможців ХХІ Всеукраїнського рейтингу «Книжка року-2019»

Віталій Кличко привітав переможців ХХІ Всеукраїнського рейтингу «Книжка року-2019»

Мер Києва Віталій Кличко привітав переможців ХХІ Всеукраїнського рейтингу «Книжка року-2019» – українських авторів та видавців. Церемонія нагородження відбулася у столичній мерії. Найкращих авторів 2019-го року обрали у номінаціях: «Хрестоматія», «Красне письменство», «Софія», «Минувщина», «Обрії», «Візитівка», «Дитяче свято». А також вручили премію «Нонфікшн», відзнаку «Видавничий імідж року» та Гран-прі.

«Я радий вітати сьогодні видавців, переможців, гостей на одній із найпрестижніших премій для популяризації української книги! Із 1999 року ви працюєте над тим, щоб заохочувати українських письменників показувати свої книги світу, а не писати в шухляду. Ви підтримуєте і просуваєте українське книговидання. І це насправді велика справа! Велика шана вам за вашу творчу працю! Пишіть, надихайте читачів, змушуйте їх думати, розраджуйте словом!» – зазначив Віталій Кличко.

Він зауважив, що Київ – місто активних, освічених і творчих людей, які читають книги. І сьогодні міська влада створює умови для того, щоб кияни більше читали. Зокрема, працює над оновленням муніципальних бібліотек, які щорічно обслуговують майже 570 тисяч користувачів та видають понад 11 млн книг. Бібліотеки, що сьогодні створює місто – це сучасні простори, де можна читати, де є також доступ до Wi-Fi, комп’ютери, якими відвідувачі користуються безкоштовно. У сучасних бібліохабах облаштовують конференц-зали, зони для відпочинку, дитячі зони, аби кияни могли з користю проводити своє дозвілля.

Ми розпочали перетворювати старі бібліотеки столиці на сучасні бібліохаби з 2017 року. І на сьогодні цей проект уже реалізовується у Голосіївському, Дарницькому, Деснянському, Дніпровському, Подільському, Святошинському та Шевченківському районах. І ми продовжуємо працювати, щоб кожен район столиці мав оновлену бібліотеку», – наголосив Віталій Кличко.

Він зауважив, що на поповнення бібліотечних фондів новою літературою з міського бюджету за останніх кілька років було виділено близько 8,5 млн грн. Тільки на 2020 рік передбачили понад 2,2 млн. грн.

Переможцями всеукраїнського рейтингу, зокрема, стали: у номінації «Обрії» в категорії «Науково-популярна література» – Дерек Топмпсон «Хітмейкери. Наука популярності та змагання за увагу». Видавництво – «Yakaboo publishing». Та Деніел Еверет. «Походження мови. Як ми вчилися говорити». Видавництво «Наш формат». У категорії «Бізнес/економіка/успіх» – Андрій Яніцький, Грехем Стек. «Приватна історія. Злет і падіння найбільшого приватного банку України», видавництво «Брайт Букс». У категорії «Публіцистика/сучасні мемуари» – Андрій Котлярчук. «Добровольці. Доба героїв», видавництво «Мистецтво». У категорії «Спеціальна література/довідкові видання» – «Звичаї нашого народу. Страви української кухні», видавництво «Генеза».

У номінації «Софія» в категорії «Філософія/антропологія/психологія» – Станіслав Комарек. «Чоловік як еволюційна інновація?». Видавництво «Апріорі» та Станіслав Гроф «Психологія майбутнього», видавництво «Terra Incognita». У категорії «Психологія/соціологія/культурологія» – Френсіс Фукуяма. «Політичний порядок і політичний занепад». Видавництво «Наш формат».

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.