Главная > Все новости > Відбулись громадські обговорення оцінки впливу на довкілля системи хімічного очищення на сміттєспалювальному заводі «Енергія»

Відбулись громадські обговорення оцінки впливу на довкілля системи хімічного очищення на сміттєспалювальному заводі «Енергія»

Вчора у приміщенні Дарницької районної у місті Києві державної адміністрації відбулися громадські обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля технічного переоснащення столичного сміттєспалювального заводу «Енергія» в частині оснащення заводу системою хімічного очищення димових газів. Громадські обговорення, відповідно до норм чинного законодавства, організовані та проведені Міністерством енергетики та захисту довкілля України.

Участь у громадському обговоренні взяли представники комунального підприємства «Київтеплоенерго», структурним підрозділом якого є сміттєспалювальний завод «Енергія», представники комунального підприємства «Київбудреконструкція», що є замовником проекту системи хімічного очищення, громадськість та інші.

У процесі громадського обговорення були озвучені запитання, зауваження та пропозиції, що будуть опрацьовані відповідно до порядку проведення слухань із оцінки впливу на довклілля.

Нагадаємо, у Києві планують цього року розпочати будівництво системи хімічного очищення димових газів на заводі «Енергія». Це зменшить рівень шкідливих викидів у 5 разів. Будівництво складатиметься із кількох етапів і триватиме орієнтовно два роки. Це особливо актуально для покращення екологічного фону в Дарницькому та Дніпровському районах, мешканці яких дуже скаржаться на забруднення повітря.

Як раніше повідомляв заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, місто прагне підвищити рівень екологічності «Енергії» до рівня заводів, що сьогодні працюють в інших європейських столицях – Празі, Будапешті та інших.

На сьогодні сміттєспалювальний завод «Енергія» не лише утилізує 25% столичного сміття, а й забезпечує частину мікрорайонів Позняки та Осокорки гарячою водою та опаленням.

«Завод функціонує більше 30-ти років і лише зараз, після повернення «Енергії» в управління комунального підприємства «Київтеплоенерго», розпочата системна робота над покращенням екологічної складової його функціонування. У жовтні 2019 року ми завершили заміну третього за ліком електрофільтру. А вже цього року на заводі будуть замінені всі чотири електрофільтри. У комплексі з сучасною системою очистки це дасть колосальний результат у частині екологічності роботи заводу», – сказав Петро Пантелеєв.

За останні роки на заводі «Енергія» відремонтували котлоагрегати № 3 та № 4, бункер твердих побутових відходів, систему управління регуляторів живильної води та регуляторів розрідження 4-х котлів, систему візуалізації та обліку теплової енергії бойлерної № 2, замінили 250 метрів трубопроводів, замінений кран, що не ремонтувався близько 30 років і зараз встановлюється новий, німецького виробництва.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.