Главная > Все новости > У київській гімназії надбудували поверх. Так само планують розширити ще 40 шкіл

У київській гімназії надбудували поверх. Так само планують розширити ще 40 шкіл

«Це особливо привабливо для густонаселених районів столиці», вважають у КМДА.

Під час реконструкції гімназії №315 у Дарницькому районі до будівлі надбудували ще один, четвертий поверх, щоб забезпечити 540 додаткових місць. Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

У КМДА, яку шостий рік очолює Віталій Кличко, вважають, що за таким типовим проєктом у місті можна реконструювати ще принаймні 40 шкіл.

«Це особливо привабливо для густонаселених районів столиці, де будівництво нових закладів освіти неможливе. Такі рішення дають змогу збільшити кількість класів та забезпечити додатковими місцями від 500 до 1000 учнів», – зауважує Мондриївський.

За словами директорки Департаменту освіти і науки Олени Фіданян, у Дарницькому районі є 11 шкіл, побудованих за таким проєктом. Вже визначили, яку школу розширюватимуть наступною.

За даними Держстату, кількість учнів у школах Києва збільшується в 20 разів швидше, ніж зростає кількість місць у школах. Торік Українська правда писала, що столиці бракує не менш як 57 шкіл. Після цих публікацій Антимонопольний комітет ініціював перевірку ситуації з браком місць у школах.

Зокрема, в Києві поширені випадки, коли забудовники зобов’язуються збудувати школу у межах нового житлового комплексу, але не виконують обіцянки, або ж замість державного закладу з’являється приватний. Деякі школи настільки переповнені, що класи облаштовують у гардеробі чи в бібліотеці.