Главная > Все новости > У Київраді планують оголосити озеро Залевада на Осокорках пам’яткою місцевого значення

У Київраді планують оголосити озеро Залевада на Осокорках пам’яткою місцевого значення

У Київській міській раді зареєстровано проєкт рішення щодо оголошення природного об’єкта “Озеро Залевада” у Дарницькому районі столиці ботанічною пам’яткою місцевого значення. 

Про це дізнались з повідомлення пресслужби Київради.

Згідно з повідомленням, орієнтовна площа заказника 0,9 га. Проєкт рішення щодо оголошення природного об’єкта “Озеро Залевада” у Дарницькому районі столиці ботанічною пам’яткою місцевого значення вже зареєстровано  у Київраді.

Як зазначив депутат Київради (депутатська фракція Політичної партії “УДАР”) Дмитро Білоцерковець, проєкт рішення розроблено з метою збереження рослинного різноманіття та захисту рідкісних тварин та амфібій у столиці.

“Озеро розташоване поблизу житлових масивів та має важливу природоохоронну цінність для екосистеми міста. Вздовж берегів водойми ростуть верби та очерет. На території природного об’єкту живуть сім видів амфібій, вісім видів птахів, ласка та тхір чорний, які охороняються згідно з додатком до резолюції Бернської конвенції”, – розповів депутат.

Він додав, що природний об’єкт необхідно взяти під регулярну охорону для того, щоб захистити екосистему водойми від знищення.

Нагадаємо, у Києві ландшафтним заказником місцевого значення може стати “Озеро Коров’яче” у Дарницькому районі.  Це дасть можливість водоймі отримати охоронний статус, що має вберегти територію від забудови.