Главная > Все новости > Анонсы > У Києві та області заборонили ловити раків

У Києві та області заборонили ловити раків

У річках та озерах Київщини – заборона на вилов раків. Як попереджає Київський рибоохоронний патруль, у період з 15 липня по 1 вересня у м. Києві та Київській області розпочинається друга линька раків та встановлюється заборона на їх вилов.

Протягом цього періоду раки скидають свій старий панцир. Поки новий покрив не затвердіє – вони можуть стати легкою здобиччю для хижака та браконьєрів, адже стають малорухливими.

За вилов раків під час заборони на порушника чекатиме адміністративна відповідальність як за ч. 3 ст. 85 КУпАП (штраф – 170 грн), так і за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф – від 340 до 680 грн із конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних біоресурсів).

Також, залежно від ступеня завданих збитків, передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним або іншим водним добувним промислом). Дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 1 700 до 6 800 грн або обмеженням волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Крім штрафу за незаконний вилов, правопорушнику нараховується такса для обчислення розміру відшкодування шкоди за кожного виловленого рака у розмірі 25,5 грн.

– Закликаю дотримуватися заборони та не порушувати правила рибальства, – сказав начальник рибоохоронного патруля Київщини Володимир Мухін.

Якщо Ви стали свідком порушення правил рибальства чи збуту водних біоресурсів – прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля: (068) 642-80-26 або (099) 341-73-18.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *