Забудовник після суду вимагає у архітектора “Квітів України” Миколи Левчука 300 тисяч гривень.
Про це пише спільнота “Зберегти квіти України”.
“Після засідання щодо апеляції щодо авторського права архітектора Левчука забудовник виставив архітектору розрахунок за судові витрати. Це звичайна практика, коли сторона, яка виграла, вимагає від опонентів відшкодування судових витрат. Однак такої гігантської суми ми не очікували, оскільки 300 000 грн – сума величезна для однієї людини!”, – йдеться у повідомленні активістів.
Будівля “Квіти України” розташована на вулиці Січових Стрільців, 49 у Києві. Була побудована в стилі модернізму в 1983-1985 роках за проектом архітектора Миколи Левчука. 1986 року “Квіти України” були удостоєні премії Спілки архітекторів як “будівля року”. Там розміщувалася оранжерея для флористів і квітковий магазин. Останніми десятиліттями будівля перебуває у приватній власності.
Скандал навколо “Квітів України”
- У липні 2021 року забудовник почав демонтувати атріум “Квітів України”. Кияни розібрали будівельну огорожу, заблокували техніку та окупували будівлю.
- Шевченківський райсуд Києва заборонив демонтаж на тій підставі, що забудовник порушив немайнові авторські права архітектора. Юридична компанія Axon Partners, яка подала позов від імені Левчука, зазначала, що це перший випадок в історії українського містобудування.
- На початку серпня того ж року департамент охорони культурної спадщини своїм наказом вніс будівлю “Квіти України” до переліку об’єктів культурної спадщини Києва. Тоді ж Міністерство культури та інформаційної політики внесло будівлю “Квіти України” до реєстру державних пам’яток, що забороняє її руйнування або перебудову.
- У грудні 2021 року окружний адміністративний суд міста Києва скасував наказ Мінкультури і Департаменту охорони культурної спадщини КМДА про внесення споруди “Квіти України” до реєстру пам’яток культурної спадщини.
- Влітку 2022 року забудовник виграє першу інстанцію, після чого Левчук подає апеляцію. У березні цього року забудовник виграв апеляцію. А 10 квітня відбудеться засідання, на якому забудовник вимагатиме у архітектора 300 тисяч гривень на відшкодування своїх судових витрат. Рішення про остаточну суму ухвалюватиме й сама колегія суддів, яка винесла попереднє рішення на користь забудовника.
Інші новини України:
- Прокуратура повернула державі землю під Києвом нардепа Шуфрича.
- Мінкультури допоможе групі TVORCHI поїхати у промотур Євробачення.
- Мобілізація-2023: у Раді хочуть упорядкувати виїзд чоловіків за кордон.