Главная > Все новости > Анонсы > Цього тижня кияни пересядуть на велосипеди

Цього тижня кияни пересядуть на велосипеди

Київ долучається до Європейського тижня мобільності, який щорічно проводиться з 16 вересня і завершується 22 вересня Всесвітнім днем без автомобіля.

Тема цьогорічного тижня – «Мобільність з нульовими викидами». Про це повідомив заступник голови КМДА Олександр Густєлєв.

Протягом усього тижня мобільності, з 16 до 22 вересня, діятиме знижка 25% на абонементи велопрокату мережі Bikenow. Тож у киян та гостей столиці буде дуже слушна нагода скористатися двоколісним транспортом.

Також у рамках Європейського тижня мобільності відбудеться інтернет-марафон: киян запрошують зафіксувати на фото чи відео свої прогулянки містом пішки, на велосипеді чи у громадському транспорті, опублікувати їх у соціальних мережах із хештегом #kyivmobilityweek та передати своїм друзям та знайомим виклик спробувати пересуватись містом альтернативними способами.

Щоб пересування на велосипеді було безпечним, із 16 до 22 вересня, у школах столиці пройдуть виховні години на тему дотримання Правил дорожнього руху. А всі охочі зможуть пройти онлайн тест на знання Правил дорожнього руху.

– Реалії сьогодення та екологічна ситуація у великих містах змінює пріоритети у транспортній парадигмі. І наше завдання як міської влади – покращити дорожньо-транспортну інфраструктуру, зокрема велоінфраструктуру, і зробити її безпечнішою і комфортнішою для киян та гостей міста. І в цьому напрямі упродовж 2020 року зроблено важливі конкретні кроки, – підкреслив заступник голови КМДА Олександр Густєлєв.

Зокрема, цьогоріч за рахунок перерозподілу дорожнього простору, шляхом внесення змін до схем організації дорожнього руху, облаштовано велосмуги на вулицях: Ярославів Вал, Рейтарській, Золотоворітській, Липинського, Стрілецькій, Заньковецької, Ольгинській, Бастіонній. Влаштовано велоінфраструктуру на вулицях Пушкінській, Івана Франка, Любомира Гузара, уздовж Борщагівського шляхопроводу. На бульварі Тараса Шевченка введено рух велосипедистів смугами громадського транспорту. Велодоріжки з’являються в рамках капітального ремонту просп. Степана Бандери та будівництва вул. Довбуша.

У наступному, 2021 році, у рамках капітальних ремонтів буде облаштовано велосипедну інфраструктуру на просп. Героїв Сталінграда та вул. Борщагівській. Розпочнеться будівництво велодоріжки уздовж Набережного шосе та влаштування велоінфраструктури на інших об’єктах.

Джерело