Главная > Все новости > Священикам УПЦ закрили доступ до печер і мощів Києво-Печерської лаври

Священикам УПЦ закрили доступ до печер і мощів Києво-Печерської лаври

Комісія Мінкультури проведе аудит “музейних цінностей”

На території Києво-Печерської лаври почала свою роботу комісія Мінкультури. У зв’язку з цим доступ священникам і ченцям на територію трьох храмів заборонено.

Про це у своєму відеозверненні розповів митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, голова Синодального просвітницького відділу УПЦ.

“20 березня 2023 року від керівництва національного заповідника “Києво-Печерська лавра” на адресу монастиря надійшов лист з повідомленням про те, що відтепер доступ до Ближніх і Далеких печер музеєм буде припинено через роботу комісії, яка визначатиме рівень збереження “культурних цінностей”- саме так представники Мінкультури і заповідника називають мощі преподобних та інші святині”, – повідомив митрополит.

Крім того, вірянам і священикам закрили доступ до Хрестовоздвиженського храму, Аннозачатіївського храму і храму на честь Собору всіх преподобних Печерських (Теплий храм). Молитва у цих храмах буде неможливою. В УПЦ розцінюють таку заборону порушенням прав вірян.

Міністерство культури відповіло, що керівництво національного заповідника “Київо-Печерська лавра” заздалегідь попередило про роботу комісії. Мінкульт нагадує, що мощі преподобних та інші святині вважаються культурними та історичними цінностями. 

Читайте також:

  • Розпалював ворожнечу: на Закарпатті виявили “церковного блогера” УПЦ.
  • Денис Шмигаль вніс до Ради законопроект про заборону УПЦ.
  • “Храм-МАФ” УПЦ, розташований біля руїн Десятинної церкви, треба демонтувати – Мінкультури.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *