Главная > Все новости > Анонсы > Реконструкція Бортницької станції аерації відбувається за планом та під постійним контролем міської влади Києва і керівництва «Київводоканалу»

Реконструкція Бортницької станції аерації відбувається за планом та під постійним контролем міської влади Києва і керівництва «Київводоканалу»

Реконструкція Бортницької станції аерації (БСА) відбувається за планом та під постійним контролем міської влади Києва і керівництва ПрАТ «АК «Київводоканал». Після здійснення реконструкції БСА столиця України матиме модернізовану станцію, робота якої відповідатиме світовим стандартам. Адже найбільший інфраструктурний проєкт України у сфері житлово-комунального господарства виконується відповідно до міжнародних процедур та із залученням японських консультантів. Про це повідомили в ПрАТ «АК «Київводоканал».

У підприємстві нагадали, що модернізація Бортницької станції аерації здійснюється за міжнародною угодою та за рахунок кредитних коштів, наданих агентством JICA.

Процедура розроблення, погодження проєктної документації, а також розроблення та погодження технічного завдання на проведення тендерної процедури узгоджуються між уповноваженими структурами обох країн. Зокрема, із залученням двох консультантів в особі консорціумів японських компаній. Із 2015 року до цього часу виконані всі необхідні заходи щодо забезпечення проведення тендера, оголошеного згідно з планом.

За результатами проведеної японським консультантом оцінки технічної частини пропозиції, учасник першої тендерної процедури визнаний таким, що не відповідає критеріям оцінки. Після отримання погодження відповідного звіту JICA в листопаді 2019 року пропозиція претендента була відхилена.

У травні 2020 року повторно оголошено міжнародний конкурс на визначення генпідрядної організації, що відповідно до правил JICA триватиме 12 місяців та буде завершено у другому кварталі 2021 року підписанням контракту з переможцем. Початок будівельних робіт заплановано на кінець першого півріччя 2021 року, термін виконання – 6 років.

Нагадаємо, що БСА – це складний комплекс інженерних споруд, обладнання та комунікацій, розташований на території 151 га в Дарницькому районі міста Києва. Здійснити масштабну реконструкцію такого об’єкта у стислі терміни просто неможливо. З історії БСА відомо, що проєктування станції було розпочато 1955 року, а будівництво – 1959 року. При цьому першу чергу БСА було введено в експлуатацію 1964 році.

Джерело