Главная > Все новости > Половині шкіл Києва закупили електрику за завищеною ціною

Половині шкіл Києва закупили електрику за завищеною ціною

27 млн грн – просто зайва “маржа”, яку педагоги платять із бюджету приватній фірмі

Найдорожче електроенергію купують школи Деснянської, Шевченківської, Солом’янської, Печерської РДА. Вони мають контракти на 109 мільйонів і платять на 25% дорожче за ринкові ціни.

Про це пише “Наші гроші”.

Так, управління освіти Святошинської райадміністрації замовило цього року електричну енергію на 24,51 млн грн у ТОВ “Євро Трейд Енерджі”. Відповідні договори підписано 26 квітня 2023 р. та оприлюднено у системі “Прозорро”.

Загалом “РТЕ Юкрейн” на цей рік отримало підряди на постачання енергії до шкіл чотирьох районів міста на 109,05 млн грн. Різниця в ціні енергії від цієї фірми (5,30-6,00 грн за кіловат*годину) та середнім ринковим рівнем (близько 4,00-4,30 грн) становить близько чверті. Тобто чверть контрактної суми – 27 млн. грн. – просто зайва “маржа”, яку педагоги платять із бюджету приватній фірмі.

Що відомо про постачальника ТОВ “РТЕ Юкрейн”

Керівником та єдиним бенефіціаром фірми є Вадим Андрійович Запорожченко. Раніше він був начальником відділу з питань функціонування нафтогазових підприємств Міненергетики.

За даними Clarity Project, компанія була учасником у 62 закупівлях та переможцем у 55 закупівлях на суму 442.31 млн грн (підписано на таку саму суму договорів).

Запорожченко та ТОВ “РТЕ Юкрейн” раніше були учасниками ТОВ “Екотехноінвест”. Вона була відома тим, що вдвічі завищувала ціну газ для педагогів. Про це каже рішення суду від 21.10.2021. У 2022 р. компанію продали та змінили назву на ТОВ “Квінтіс пром 12”.

Інші новини:

  • Україна відновила експорт електроенергії до Польщі.
  • В Україні розповіли, коли варто очікувати на дефіцит електроенергії.
  • Тариф на електроенергію піднімуть із 1 червня. Хто та скільки заплатить.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *