Главная > Все новости > Перерахунок пенсій з 01 грудня 2019 року

Перерахунок пенсій з 01 грудня 2019 року

Відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 1 грудня підвищується розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб до 1638 гривень. У зв’язку з цим органи Пенсійного фонду перераховують мінімальні пенсійні виплати та надбавки і підвищення до пенсій, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму.

Будуть перераховані мінімальні пенсії за віком, по інвалідності, у зв’язку із втратою годувальника відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Перераховується доплата за понаднормативний стаж (за кожний повний рік понад 25 (35) років для чоловіків та понад 20 (30) років для жінок), яка визначається у відсотках від мінімального розміру пенсії, у разі, коли основний розмір пенсії є більшим за мінімальний.

Також, перерахунку підлягають розміри надбавок та підвищень до пенсій, які визначаються від розміру прожиткового мінімуму, а саме:

– підвищення ветеранам війни;

– підвищення жертвам нацистських переслідувань;

– надбавка на утриманців відповідно до «військового» Закону;

– статусні підвищення особам, яким виповнилося 100 років;

– пенсії за особливі заслуги перед Україною;

– державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни;

– пенсії за особливі заслуги перед Україною, які нараховується понад мінімальні пенсійні виплати.

Мінімальний розмір пенсії непрацюючих осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», з 1 грудня становить 4914 грн (1638 грн х 3).

Це ті працівники, які відпрацювали на підземних роботах не менше 15 років (для чоловіків) та 7,5 року (для жінок), розмір пенсії яких встановлюється згідно із Законом не нижче трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, що втратили працездатність.

Також перераховують пенсії у зв’язку із втратою годувальника, призначені відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Так, з 1 грудня мінімальний розмір пенсії на одного утриманця не може бути меншим ніж 1638 грн; на двох утриманців – 1965,60 грн (1638 грн х 120 %); на трьох і більше утриманців – 2457 грн (1638 грн х 150%).

Перераховують мінімальні пенсії у зв’язку із втратою годувальника особам, які отримують пенсії за «військовим» Законом (мінімальний розмір пенсії у зв’язку із втратою годувальника за «військовим» Законом з 1 грудня не може бути меншим ніж 3276 грн (1638 грн х 2) на одного утриманця).

Розмір надбавки до пенсії згідно зі статтею 13 Закону України «Про донорство крові та її компонентів», який встановлюється у розмірі 10% від затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, з 1 липня зросте з 193,6 грн до 202,7 грн.

Особам з інвалідністю внаслідок війни пенсійна виплата з 01.12.2019 не може бути меншою за:

– у осіб з І групою інвалідності та осіб ІІ та ІІІ групи інвалідності, учасників бойових дій Другої світової війни, які досягли 85-річного віку, розмір пенсії не може бути меншим за 650 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, тобто розмір пенсії не може бути нижчим за 10647 грн;

– у осіб з ІІ групою інвалідності – 525 %, мінімальний розмір 8599,5 грн;

– у осіб з ІІІ групою інвалідності – 360 %, мінімальний розмір 5896,8 грн.

Звертаємо увагу, що мінімальний розмір пенсійних виплат для учасників бойових дій з 01.12.2019 складає 2702,70 грн.

Пенсія за особливі заслуги перед Україною виплачується понад встановлений мінімальний розмір пенсійної виплати.

З огляду на вищезазначене, суми, на які зростуть пенсійні виплати, у кожної особи будуть індивідуальні, оскільки залежать від наявності складових пенсійної виплати, які напряму розраховуються від величини прожиткового мінімуму.

Перерахунок не потребує додаткового звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду України (крім випадків повідомлення про працевлаштування чи звільнення з роботи).

Не підлягають перерахунку деякі надбавки і підвищення. Вони виплачуються у фіксованому розмірі, як це передбачено постановами Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 № 1381 та від 25.03.2014 № 112. А саме:

– підвищення членам сімей осіб, зазначених у пункті 1 статті 10 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також дружинам (чоловікам) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, які не одружилися вдруге, – 398,58 грн;

– підвищення дітям війни – у розмірі 66,43 грн.

Також не переглядаються додаткові пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, та компенсаційні виплати за втрату годувальника відповідно до Закону «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Працюючим пенсіонерам перерахунок у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму не проводиться. Пенсіонерам, які працюють, проводять діяльність з отриманням доходу, такий перерахунок здійснюється після звільнення з роботи або припинення такої діяльності, з урахуванням прожиткового мінімуму, який встановлено на дату звільнення або припинення такої діяльності.

Але! Прикінцевими положеннями Закону № 2148–VIII від 03.10.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» встановлено, що пенсії, перераховані з 01.10.2017, а також ті, що будуть призначатися після цієї дати, встановлюються у розмірі не меншому за розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, у разі його зростання, зростає і мінімальна пенсійна виплата.

Тож мінімальна пенсійна виплата з 1 грудня не може бути нижчою ніж 1638 грн, а для осіб, що мають страховий стаж не менше 30 років (жінки), 35 років (чоловіки), – 2000 грн.

Додаткову інформацію завжди можна отримати за телефоном “гарячої” лінії Головного управління Фонду в Херсонській області 0552 35 39 02.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.