Главная > Все новости > Новруз Байрам 2023: як пройшов фестиваль в столиці, фото

Новруз Байрам 2023: як пройшов фестиваль в столиці, фото

На лівому березі пройшов фестиваль Нового року за сонячним календарем Новруз Байрам

На лівому березі столиці яскраво та гучно пройшов фестиваль-свято Нового року за сонячним календарем Новруз Байрам. Це свято відзначається в день весняного рівнодення і початку польових робіт. Воно має багато цікавих традицій, які багато в чому перетинаються з традиціями українців. А ще Новруз Байрам – це вшанування відродження природи, свято примирення та очищення, свято мудрості, яке  закликає до солідарності, єднання, терпимості і прощення.

30 вересня 2009 Новруз був включений ЮНЕСКО у Репрезентативний список нематеріальної культурної спадщини людства.

У Києві захід на Даринку мав загальноміський масштаб та проходив за підтримки держадміністрації Деснянської районної та департаменту культури КМДА. Організаторами свята стали маркет-молл “Даринок” та Азербайджанський культурний центр ім. Мусліма Магомаєва.

Свято розпочалося з моменту запалення трьох символічних вогнищ, які є давньою традицією. Господарями свята стали легендарні персонажі Деде Коркут та дівчина весна. Останніх, до речі, було три – азербайджанська, казахська та киргизька. 

На окремих виставкових стендах було представлено національні мистецтва народів світу, які святкують Новруз (одяг, прикраси, література, скульптура, сувеніри, живопис).

В зоні Open air дітей розважали персонажі-жартівники Новрузу Кьоса та Кечаль. Працювали майстер-класи зі стрільби з луку, володіння батогом, із бою на шаблях. Малеча усі до одного робили собі аквагрим, який став подарунком дітлахам від організаторів свята. 

Для всіх охочих проводилися майстер-класи із виготовлення традиційного сувеніра Новрузу “семені”, декупажу та розпису яєць – це теж традиція цього свята. 

Понад 12 (!) годин тривав святковий концерт колективів народів світу. Явище, яке можна побачити лиш раз на рік, на Новруз: співаки, танцівники, читці, спортсмени, циркачі з Азербайджану, Африки, Афганістану, Киргизстану, Казахстану, Греції, Німеччини, Англії, Ірландії, Гаваїв, Китаю, Індії, Фінляндії, Карелії, Словаччини, Румунії, Єгипту, Ємену, Болгарії та інших країн світу знайомили глядачів із власною культурою.

Усі активності були безкоштовними, тому що захід мав на меті привабити глядачів до благодійної справи: під час свята збирали донати для окремого 25 стрілецького батальйону та розігрували призи від Даринку. 

Кульмінацією дводенного дійства став розіграш путівок на відпочинок у Трускавець на курорти “Трускавець 365” та “Гранд Алексік”.

Фото: Олександр Авраменко.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *