Главная > Все новости > На боротьбу з розповсюдженням коронавірусу столиця виділила 260 мільйонів гривень з резервного фонду міського бюджету

На боротьбу з розповсюдженням коронавірусу столиця виділила 260 мільйонів гривень з резервного фонду міського бюджету

Із резервного фонду бюджету столиці виділили 260 мільйонів гривень на боротьбу з розповсюдженням коронавірусу. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції, відповідаючи на запитання, отримані від ЗМІ.

«Ми виділили 260 мільйонів гривень із резервного фонду бюджету столиці. Основні кошти спрямовані на закупівлю необхідного обладнання, ліків та засобів індивідуального захисту для лікарень Києва. Ми закуповуємо апарати штучної вентиляції легенів. Замовили 30 таких апаратів. А також придбали 10 апаратів тест-систем, закуповуємо медичні маски, захисні костюми, халати для медиків», – сказав Віталій Кличко.

Крім того, мер зазначив, що компанія «Епіцентр» благодійно надала місту 100 тисяч медичних масок. Він подякував соціально-відповідальному бізнесу, що сьогодні допомагає.

Також, учора в місто надійшли 62 тисячі масок, що ми замовили раніше. За словами Віталія Кличка, ще 100 тисяч медичних масок столиця отримає найближчими днями. Їх виготовляють підприємства, на яких місто зробило замовлення.
Також Київ замовив маски і закордоном.

При цьому, якщо кількість хворих на коронавірус у столиці зростатиме, міська влада може запровадити більш суворі обмеження. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» на телеканалі «Україна».

«Люди досі не розуміють, із якою загрозою ми зіштовхнулися. Люди досі не хочуть сидіти вдома. Люди не слухають наших порад і закликів, а це може призвести до дуже негативних наслідків. Я отримав поради з міста Ухань. І ми зараз використовуємо ті методи, які були застосовані там. Я впевнений, якщо ми скористаємося рекомендаціями зараз, вигравши час, ми мінімізуємо наслідки поширення хвороби. Нам важливо не просапати розповсюдження цієї хвороби», – зазначив Віталій Кличко.

Він підкреслив, що місто закуповує апарати для штучної вентиляції легень і сьогодні їх кількість – це  понад 300 одиниць. Також на боротьбу з розповсюдженням коронавірусу столиця виділила 260 мільйонів гривень з резервного фонду міського бюджету. Київ закупив дві експрес-лабораторії, що дають більш достовірний результат та можливість здійснити діагностику за допомогою забору слини. Результат тесту можна отримати за 40 хвилин, його достовірність – 97-99 відсотків.

Також Віталій Кличко наголосив на тому, що столиці, як і іншим містам України, необхідна допомога центральної влади, яка нещодавно позбавила міста кількох статей надходжень коштів у місцеві бюджети. Він закликав уряд під час ухвалення важливих рішень радитися з представниками місцевого самоврядування. 

«Коли у нас забирали місцеві податки, в нас не питали. А ці кошти– ключові для бюджетів багатьох міст України. Коли закривали метро – нас теж не питали. Коли центральна влада ухвалює важливі рішення, треба з нами радитися. Втім ми не чекаємо допомоги від центральної влади, і самі закуповуємо медичне обладнання, медичні маски, тести. Нам багато доводиться розв’язувати питань. І нам самим доводиться шукати виходи на постачальників медичного обладнання. У Києві дуже велика концентрація людей. І ми розуміємо, що у нас буде розповсюдження хвороби. І ці виклики вирішувати нам», – заявив Віталій Кличко.Надрукувати

Джерело: КМДА

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.