Главная > Коли потрібно міняти замок вхідних дверей?

Коли потрібно міняти замок вхідних дверей?

Незалежно від надійності та якості купленого вами замку у вхідні двері, настає момент, коли необхідна заміна замка на новий. Причиною цього може бути природне зношування механізму. Але разом з цим є велика кількість інших причин, з яких потрібна заміна. Розглянемо докладніше кожну з них та швидкість зношування замків.

Основні причини заміни замку

Є низка ситуацій, за якими необхідно провести заміну замку на вхідних дверях:

 • Викрадено або втрачено ключ. Якщо ви не можете знайти своїх ключів, тоді необхідно якнайшвидше замінити замикаючий механізм. Навіть якщо є запасний ключ. Висока ймовірність того, що вашим ключем скористається хтось інший. Не варто сподіватися на випадок.
 • Придбання квартири. Коли ви заселилися у свою нову квартиру, необхідно одразу змінювати ключ. Під час будівництва/ремонту доступ до житла міг залишитися в інших осіб, наприклад, забудовника.
 • Зміна орендарів. Завжди є ймовірність того, що наймачі виявляться не найчеснішими людьми, зроблять дублікат і проникнуть усередину приміщення, тому рекомендується провести заміну замку.
 • Злам дверного замка. У тому випадку, якщо розкрити замок без пошкодження не вдалося, тоді неможливо обійтись без заміни. Якщо відчиняли дилетанти, тоді потрібно буде міняти і двері.
 • Механізм вийшов з ладу. Збій у роботі може з’явитися в ситуації, якщо відбулося природне зношування замка, при його грубій експлуатації або при неправильній установці.
 • Встановлення нових дверей. У нові двері необхідно вибрати та встановити новий замок з урахуванням особливостей дверного полотна.

Очевидно, що немає однозначної відповіді на те, як часто потрібно міняти замок на вхідних дверях. Усе залежить від низки чинників. Рекомендується проводити заміну хоча б раз на 1-2 роки з метою безпеки.

Наскільки швидко зношуються замки?

На кожен замок надається гарантія, де вказують термін служби. В середньому термін служби замку складає 5 років. Хоча, як показує практика, знос відбувається значно швидше. Особливо, якщо було проведено встановлення замку низької якості. Якщо ви хочете продовжити термін служби замка, необхідно дотримуватись деяких рекомендацій:

 • Правильне встановлення. Оптимально, якщо установка замка на дверях проводитиметься кваліфікованими фахівцями.
 • Не грюкайте дверима. Не варто зачиняти двері, особливо, якщо засуви висунуті.
 • Правильно відкривайте. При відкритті дверей необхідно засовувати ключі до упору.
 • Змащуйте замок. Рекомендується періодично змащувати замикаючий пристрій.
 • Використовуйте ручку. Щоб відкрити двері, використовуйте ручку, а не тягніть за вставлений ключ.

І якщо ви хочете, щоб замок прослужив тривалий час, купуйте винятково якісну продукцію. Це позбавить безліч проблем у майбутньому. Якщо вирішили замінити замок, рекомендується звертатися до досвідчених фахівців. Вибирайте компанії з високою репутацією, щоб уникнути ризику, що співробітники зроблять копію нових ключів собі. Правильний підхід – ваш спокій.