Главная > Все новости > КМДА потрапила у “вкрай неприємний прецедент” з британським інвестором – політолог

КМДА потрапила у “вкрай неприємний прецедент” з британським інвестором – політолог

Чиновники Київської міської державної адміністрації зірвали реконструкцію Харківської площі у столиці внаслідок чого мільйонні втрати поніс британський громадянин грузинського походження Тамаз Сомхішвілі. Сомхішвілі вклав приватні інвестиції для реконструкції площі, утім київська влада проєкт не реалізувала, а збитки інвестору не компенсувала, повідомив політолог Олексій Голобуцький.

Історія тягнеться ще з 2007 року, але в останні дні отримала своє продовження, оскільки британський інвестор і досі не може добитися справедливості в українських судах.

“Виплати компенсацій комусь для міського бюджету завжди не на часі і небажані. Тим більше тепер. Але думати про це чиновникам КМДА потрібно було тоді, коли вони зривали реконструкцію Харківської площі, яку самі й затіяли, для якої самі залучили та отримали на конкретних умовах приватні інвестиції”, – написав Голобуцький у Facebook.

На його думку, справа може перетворитися на тривалу та скандальну міжнародну інвестиційну арбітражну суперечку інвестора з урядом України.

“Вирішення у цивілізованому форматі проблеми з інвестиціями та компенсаціями щодо Тамаза Сомхішвілі – вкрай неприємний прецедент для столичної влади, з яким поки що вони явно не справляються”, – констатує він.

Як раніше повідомляли ЗМІ, конкурс на реконструкцію Харківської площі у Києві було проведено ще 2007 року. Його виграла компанія “Київ Термінал”, бенефіціаром якої є громадянин Великої Британії Сомхішвілі. Переможець заплатив місту майже 14 млн доларів і витратив ще 10 млн доларів на проектні та інші підготовчі роботи, але міська влада, після майже 5 років бездіяльності та порушень, відкликала виділення землі та в односторонньому порядку припинила її оренду.

Після початку повномасштабної російської агресії “Київ Термінал” запропонував органам міської влади укласти мирову угоду. Інвестор був готовий повністю відмовитися від грошових вимог в обмін на те, що після завершення воєнного стану місто та інвестор узгодять земельну ділянку, на якій інвестор власним коштом збудує інфраструктурний об’єкт, необхідний для пошкодженої війною інфраструктури Києва. Але це не підійшло чиновникам.

Наступне засідання суду у цій справі відбудеться 25 квітня. Раніше Сомхішвілі звернувся за підтримкою до посольства Великої Британії.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *