Главная > Все новости > Київрада перенесла питання позбавлення Брежнєва звання почесного громадянин

Київрада перенесла питання позбавлення Брежнєва звання почесного громадянин

Леонід Брежнєв 18 років очолював СРСР

Столичні депутати розглянуть проект рішення щодо позбавлення “дорогого Леоніда Ілліча” звання почесного громадянина Києва на пленарному засіданні 25 травня.

Про це повідомили у КМДА.

Варто зазначити, що це питання стояло на порядку денному засідання Київради ще 18 травня. Втім, як пояснив заступник міського голови – секретар Київради Володимир Бондаренко, під критерії, за якими позбавляють звання “Почесний громадянин міста Києва”, підпадає не лише Генеральний секретар ЦК КПРС Леонід Брежнєв, а й низка інших осіб, які працювали на керівних посадах Компартії Радянського Союзу, КПУ, комуністичних партій інших союзних республік СРСР

“Тому, щоб було прийнято комплексне рішення, питання вирішили перенести на наступний тиждень. Мабуть, що напередодні Дня Києва, що традиційно відзначається щорічно в останню неділю травня, звання почесного громадянина міста позбавлять не лише Брежнєва, а й інших представників компартійно-радянської номенклатури”, – пояснив Бондаренко.

Що передувало

У березні 2023 стало відомо, що генерального секретаря ЦК КПРС Леоніда Брежнєва позбавлять звання “Почесний громадянин міста Києва”. Відповідний проект рішення було опубліковано на сайті Київської міськради. Його звання супроводжувалося врученням відмінних від сучасних нагородних атрибутів, які повернути до Київської міської ради сьогодні неможливо.

Нагадаємо, що Леонід Ілліч з 1964 по 1982 рік очолював найвище державне та партійне керівництво СРСР. Звання почесного громадянина Києва у покійного генсека збираються відібрати відповідно до Закону “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”. Крім того, з відповідним клопотанням до міської влади зверталася і громадськість

Інші новини

  • Менша за Суворова: в Одесі слідом за пам’ятником приберуть меморіальну дошку.
  • Мер Києва Віталій Кличко доручив розглянути петицію про скасування зупинки комунального транспорту під час тривог.
  • Київ увійшов до топ-30 столиць за якістю повітря.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *