Главная > Все новости > Каховську ГЕС пошкоджено: у КМДА назвали причину підтоплень

Каховську ГЕС пошкоджено: у КМДА назвали причину підтоплень

Влада зазначила, що рівень Дніпра поки не можна утримати

Росіяни пошкодили Каховську ГЕС і зараз порушено весь цикл технологічних робіт інших українських ГЕС.

Таку заяву зробив начальник управління з питань цивільного захисту КМДА Роман Ткачук, коментуючи повені в українських містах.

За його словами, вся мережа гідроелектростанцій дозволяла українським спеціалістам “у штучному режимі” утримувати оптимальний рівень Дніпра.

“На сьогоднішній день у зв’язку з російською агресією ми маємо пошкодження на Каховській ГЕС, яка працює не в повному технологічному режимі. Тому порушується весь цикл технологічних робіт самих ГЕС”, – сказав Ткачук.

Чиновник ще раз наголосив, що українські ГЕС готували до “блекаутів” і тримали на них високий рівень води, щоб у зимовий період забезпечувати місто електроенергією.

“Це всі фактори, які разом із весняною повінью, сильними дощами, порушенням технологічної роботи ГЕС призвели до повені на рівні метр і вище”, – резюмував Ткачук.

Що передувало

За інформацією “Укргідрометцентру”, на ранок 19 квітня рівень води в Києві спав на 7 см. Зазначається, що останні кілька днів повінь йде на спад. Проте все ще фіксується підтоплення заплавних територій – острови у парку “Муромець”, “Гідропарк”, Труханів острів, Галерна затока, Корчувате, приватні ділянки в районі Осокорків.

“Рівень води у річці Дніпро в межах столиці становить 9 343 см за Балтійською системою. Рівень небезпеки гідрологічних явищ – ІІ (помаранчевий). На даний момент по Києву не зафіксовано аварійних підтоплень”, – йдеться у повідомленні.

Пік повені у столиці очікується на 22 квітня. Усі необхідні служби у посиленому режимі готуються до будь-яких надзвичайних ситуацій. Рятувальники проведуть спеціалізовані навчання з порятунку людей та ліквідацію наслідків повені.

Інші новини України:

  • Росія може готувати новий ракетний удар: яке місто в небезпеці.
  • Влада Дніпра дала прогноз щодо ситуації з підтопленням.
  • Велика пожежа на Київщині: загинуло двоє людей.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *