Главная > Все новости > Кабмін просять не виселяти ченців з Києво-Печерської лаври – петиція

Кабмін просять не виселяти ченців з Києво-Печерської лаври – петиція

В УПЦ назвали такі наміри актом величезної несправедливості

Кабінет Міністрів просять не виселяти з Києво-Печерської лаври чернечу братію на чолі з Митрополитом Онуфрієм.

Відповідну петицію зареєстровано 16 березня 2023 року на сайті уряду.

Автори просять Кабмін “сприяти перегляду рішення про розірвання договору з чоловічим монастирем” УПЦ МП Святою Успенською Києво-Печерською лаврою.

“Нинішні мешканці Лаври ще у 1988 році переступили її поріг у радянський репресивний час і відновили святиню з руїн. Багато хто з них поклав на це своє життя та здоров’я. Брутальне виселення лаврських ченців – це акт величезної несправедливості”, – йдеться у петиції.

Також, на думку авторів документа, припинення діяльності Київської духовної академії та семінарії УПЦ, що знаходяться на території Лаври, виселення студентів у розпал навчального процесу під час опалювального сезону без надання приміщень для їхнього розташування “взагалі за межами моралі та справедливості”.

Зазначається, що Конституція України проголошує “затвердження і забезпечення прав і свобод людини головним обов’язком держави”, а “людина, її життя та здоров’я, честь і гідність, недоторканність та безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю” (Стаття 3 Основного Закону України).

“Просимо Кабінет Міністрів України стати на захист основних прав і свобод громадян України, які зараз є насельниками лаври, і провести інвентаризацію будівель, що знаходяться на балансі заповідника з розробкою рекомендацій щодо їх утримання і догляду, без виселення братії лаври на чолі з її Священноархімандритом Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм”, – йдеться у петиції.

Для розгляду Кабміном петиція має набрати 25 тисяч голосів. Станом на 28 березня її підписали 9265 осіб.

Читайте також:

  • Розпалював ворожнечу: на Закарпатті виявили “церковного блогера” УПЦ.
  • Денис Шмигаль вніс у Раду законопроект щодо заборони УПЦ.
  • “Храм-МАФ” УПЦ, розташований біля руїн Десятинної церкви, потрібно демонтувати – Мінкультури.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *