Главная > Все новости > Кабмін просять не виселяти ченців із Києво-Печерської Лаври – петиція

Кабмін просять не виселяти ченців із Києво-Печерської Лаври – петиція

Автори просять захистити права священнослужителів УПЦ

Українські громадяни звернулися до влади із закликом не виселяти ченців УПЦ із Києво-Печерської Лаври. Відповідну петицію зареєстрували на сайті Кабміну. Автор петиції закликає стати на захист основних прав і свобод громадян України, які нині є мешканцями Лаври.

Ініціатором прохання стала Надія Вікторівна Шевчик. Вона є автором документа, який закликає Кабмін переглянути рішення щодо розірвання договору про надання ченцям держмайна на безоплатній основі.

“Нинішні мешканці Лаври ще 1988 року переступили її поріг у радянський репресивний час і відновили святиню з руїн. Багато з них поклали на це своє життя та здоров’я. Брутальне виселення лаврських ченців – це акт величезної несправедливості”, йдеться у петиції.

Також автори петиції зазначають, що “припинення діяльності Київської духовної академії та семінарії Української Православної церкви, які діють на території Лаври та виселення звідти студентів – перебуває за межами моралі та справедливості”. У тексті документа згадується Конституція та її пункти про права та свободи. Петицію зареєстрували 16 березня, документ уже підписали понад триста осіб. Усього ж, щоб прохання розглянула влада, необхідні голоси 25 тисяч осіб. На це дається три місяці.

Читайте також:

  • Розпалював ворожнечу: на Закарпатті виявили “церковного блогера” УПЦ.
  • Денис Шмигаль вніс і Раду законопроект про заборону УПЦ.
  • “Храм-МАФ” УПЦ, розташований біля руїн Десятинної церкви, слід демонтувати – Мінкульт. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *