Головна > Всі новини > Існування першого в Європі вищого учбового закладу під загрозою | ВЕСТИ

Існування першого в Європі вищого учбового закладу під загрозою | ВЕСТИ

Історія Київської духовної академії, яка починається ще з митрополита Петра Могили, може припинитись вже у квітні 2023 року.

Про це Vesti.ua розповів архімандрит Митрофан, викладач Київської духовної академії та семінарії.

“Власне, ті події, які зараз відбуваються в Лаврі, є загрозою взагалі для існування Київської духовної академії. Ті чотири корпуси, які є в академії – то гуртожитки та аудиторії – входять до комплексу Києво-Печерської лаври. І якщо є небезпека виселення монастиря звідси, то це означає також, що Київська духовна академія теж буде виселена звідси. Натомість ніхто не пропонує нічого замість цих споруд. Виходить так, що академія та семінарія або має вийти в онлайн-простір, або взагалі має припинити своє існування”, – вважає ієромонах Митрофан (Божко).

Так, за словами викладача, мова йде про перший в Європі вищий навчальний заклад.

“Ця інституція, коли ми говоримо про Київську духовну академію – це той навчальний заклад, який було засновано ще Петром Могилою у 1632 році. Відповідно, це перший вищий навчальний заклад на території України й взагалі всієї Європи. Київська духовна академія продовжувала існувати і в радянський час, і після війни, хоча її закривали два рази. Це є загроза втрати наукової і богословської навчальної установи. Суд щодо Києво-Печерської Лаври має відбуватися 26 квітня. Тобто, в нас є місяць. Але процесу навчання немає, бо ситуація незрозуміла”, – розповідає Митрофан.

У Київської духовної академії дійсно дуже цікава історія. Це справді перший в Україні та Європі навчальний заклад вищого рівня, в ньому працювали видатні українці, наприклад, Лазар Баранович та Феофан Прокопович. До 1919 року в Київської духовної академії викладали такі відомі професори як Афанасій Булгаков, Степан Голубєв, Петро Кудрявцев, Федір Тітов, Олександр Глаголєв та інші. Але в науковому середовищі точаться суперечки про те, чи можна вважати Київську духовну академію правонаступницею Києво-Могилянської академії, оскільки після реформи 1819 року повністю змінився навчальний процес. А у 1992 році після розколу УПЦ було утворено два навчальні заклади під назвою “Київська духовна академія”, про кожний з яких було оголошено, що він є правонаступником Київської духовної академії.

Читайте також:

  • Київську духовну академію в Лаврі опечатують невідомі.
  • Денис Шмигаль вніс до Ради законопроект щодо заборони УПЦ.
  • Заява в.о. гендиректора заповідника “Києво-Печерська лавра” про припинення договору з Українською православною церквою про оренду Нижньої лаври.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *