Главная > Все новости > Доступ до печер та мощів Києво-Печерської Лаври сьогодні відкритий

Доступ до печер та мощів Києво-Печерської Лаври сьогодні відкритий

Обстановка спокійна, але на вході чергує поліція

Верхні печери християнської святині у Києві відкриті для відвідувань. Напередодні, 21 березня, митрополит Ніжинський та Прилуцький Климент повідомив, що священикам УПЦ доступ до святинь закрито.

У церковній лавці Лаври журналісту vesti.ua сказали, що свою роботу вони продовжать навіть якщо 29 березня УПЦ покине територію Лаври, оскільки вони є працівниками музею, а не церквою. Загалом ситуація спокійна, але поліція перевіряє всі машини, що заїжджають на територію Лаври. Біля входу також чергує поліція. Найцікавіше, що зараз на території Лаври триває богослужіння, попри повітряну тривогу.

Загалом ситуація в Лаврі виглядає так:

Нагадаємо, на території Києво-Печерської лаври розпочала свою роботу комісія Мінкульту. У зв’язку з цим доступ священикам та ченцям на територію трьох храмів нібито заборонено, заявив митрополит Ніжинський та Прилуцький Климент, голова Синодального просвітницького відділу УПЦ.

“20 березня 2023 року від керівництва національного заповідника “Києво-Печерська лавра” на адресу монастиря надійшов лист із повідомленням про те, що відтепер доступ до Ближніх та Далеких печер музеєм буде припинено через роботу комісії, яка визначатиме рівень збереження “культурних цінностей” “- саме так представники Мінкульту та заповідника називають мощі преподобних та інші святині”, – повідомив митрополит.

Читайте також:

  • Розпалював ворожнечу: на Закарпатті виявили “церковного блогера” УПЦ.
  • Денис Шмигаль вніс до Ради законопроект про заборону УПЦ.
  • На території Києво-Печерської лаври почала свою роботу комісія Мінкультури. У зв’язку з цим доступ священникам і ченцям на територію трьох храмів заборонено.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *