Главная > Все новости > Активисты района > Дитячий омбудсмен пропонує створити у кіберполіції підрозділ із захисту дітей від небезпечного контенту

Дитячий омбудсмен пропонує створити у кіберполіції підрозділ із захисту дітей від небезпечного контенту

В Україні пропонують створити в кіберполіції окремий підрозділ для відстежування загроз для дітей в Інтернеті

Про це заявив уповноважений президента з прав дітей Микола Кулеба під час пресконференції «Всесвітній день проти сексуальної експлуатації. Як захистити дитину», передає Укрінформ.

«Нам важливо сьогодні також говорити про створення відповідного «дитячого» підрозділу в кіберполіції», — наголосив він.

За його словами, такий підрозділ має відстежувати можливий небезпечний для дітей контент.

Також він зауважив, що, за даними досліджень, 80% дітей зареєстровані в соціальних мережах, і серед них кожна четверта дитина розповіла, що отримувала запит, який стосується сексуального насильства і сексуальної експлуатації.

Дитячий омбудсмен додав, що хоча є певне обмеження доступу дітей до соцмереж з 13 років, але вони реєструються під різними акаунтами, дієвої верифікації немає.

Кулеба наголосив, що наразі держави шукають можливості для захисту дітей в Інтернеті.

«Стосовно ТікТок — десятки тисяч звернень, принаймні до мого офісу, від вчителів, від батьків, щодо заборони взагалі ТікТок. Була буквально на минулому тижні інформація, що я нібито виступив за заборону ТікТок — цього не було, але я порушував питання, що треба обговорити питання взагалі з такими мережами, як ТікТок, що робити, тому що це обов’язок держави захистити наших дітей від шкідливого контенту», — скзав він.