Главная > Все новости > Активисты района > «Дарницький бейсбол шукає своїх прихильників», — Євген Ткаченко в рубриці “ЗВИЧАЙНІ ЛЮДИ ЯКІ РОБЛЯТЬ НЕЗВИЧАЙНІ РЕЧІ”

«Дарницький бейсбол шукає своїх прихильників», — Євген Ткаченко в рубриці “ЗВИЧАЙНІ ЛЮДИ ЯКІ РОБЛЯТЬ НЕЗВИЧАЙНІ РЕЧІ”

Бейсбол в Україні до недавнього часу був малопопулярним та практично невідомим. Змінити цю ситуацію намагається віце-президент федерації бейсболу та софтболу Києва та Київської області, тренер чемпіонів Києва 2019 року з бейсболу, команди ДЮСШ «Дарницькі тигри» Євген Ткаченко.

Його підопічні стверджують, що бейсбол не лише типовий американський вид спорту. Більш того, він набагато цікавіший за поширений у Європі футбол.

Пане, Євгене, команда ДЮСШ «Дарницькі тигри» — чемпіон України з бейсболу. В цьому році у місті Львові завершився чемпіонат України з бейсболу «Zorilla cup». Ми вітаємо всіх вас з цим досягненням і одразу ж запитуємо, як сьогоднішнім дітлахам долучитися до Вашої бейсбольної команди?

— Ми не шукаємо зірок, найкращих спортсменів. Кожна дитина, що має бажання навчитися новій грі, має право брати участь. Сьогодні кожна дитина може приєднатися до нашої спортивної родини. Для цього у нашому клубі, який входить до складу дитячої юнацької спортивної школи «Дарниця», існує цілих 14 команд, де грають діти від 6 до 18 років. 
Більш того, за ініціативи батьків дітей створені дві команди для дорослих, які також активно беруть участь у всіляких змаганнях, активно та цікаво проводять свій час.

Євгене, скажіть, коли вперше побачили бейсбол?

Перший раз з бейсболом я зустрівся на уроці фізкультури. Завуч зайшов в клас і повідомив нам, що на уроці фізкультури ми будемо займатися регбі. Але коли ми побачили інвентар, то зрозуміли, що це бейсбол, а не регбі. І так з роками тримався щільного графіку тренувань.

Як організувалася команда у Дарницькому районі?

Бейсбол ніколи не був для мене основним джерелом прибутків. Але через економічну кризу, я потрапив під скорочення на роботі. І тоді зробив ставку на свою улюблену гру. Разом з друзями почали створювати команду з нуля. Від волонтерської підтримки обдарованих дітей перейшли до професійного гуртка (секції) у складі ДЮСШ «Дарниця» з 2014 року.

Чому саме Дарницькі тигри? Звідки така назва?

Діти вирішили між собою, що тигри –це сміливі та сильні хижаки, яким все до снаги. Ми ж, тренери, вирішили з нашими тиграми не сперечатися. Але цією назвою ми не обмежилися, у нас в клубі є наприклад команда «Кракенів».

З якими проблемами найчастіше стикається ваша спортивна бейсбольна родина?

— Проблема наша, та й не тільки наша, а в більшості команд це не фінансування чи екіпірування. Більше всього незручностей додає відсутність стадіону. Екіпірування у нас достатньо, а от місця для повноцінної спортивної гри немає. Хотілося б мати і стадіон і окреме комплексне приміщення.

Де сьогодні тренуються зірки всеукраїнського бейсболу?

— У нас сьогодні є цілих три локації! Це школа-інтернат №10 на вулиці Вакуленчука,1, школа №111 на Здолбунівській,7б та гімназія Київська Русь на вулиці Бориса Гмирі, 2в. Останнє приміщення ми отримали нещодавно, завдяки зусиллям Управління освіти Дарницького району, яке надало нам приміщення для створення спортивної бази.
Але хотілося б мати централізовану базу для повноцінних тренувань, наприклад свій невеличкий стадіон, де б і гравці і глядачі могли б насолоджуватися бейсболом.

Чи не виникало у вас бажання взяти участь у Громадському бюджеті міста Києва, створити свій проект щодо створення поля для гри у бейсбол на базі школи Дарницького району?

Так, ця ідея непогана і створити свій проект стадіону та спробувати перемогти у громадському бюджеті Києва було б корисною справою. Адже фінансування бейсболу в наші країні майже повністю відсутнє на рівні держави. Батьки наших підопічних, а також ми-тренери, багато років просимо міністерство молоді та спорту повернутися до нас обличчям та сприяти розвитку цього цікавого для дітей виду спорту.
Також, при нагоді хочу звернутися до громадських організацій з пропозицією спільними зусиллями створити проект будівництва бейсбольного поля для участі у громадському бюджеті столиці. Давайте зробимо корисну справу разом!

Чи має сьогоднішній дарницький бейсбол жіноче обличчя?

— Ми займаємося не тільки бейсболом. У нас ще є софтбол, де кожна друга учасниця – дівчина!
Багатьох цікавить питання, софтбол – що це за вид спорту? Деякі вважають, що він не заслужив звання окремого виду і хоча не є відомим, але в 1920 році він отримав це звання. Це різновид бейсболу, яка підходить для чоловіків, жінок і дітей. Але більшою популярністю він користується у жінок, адже можливість отримати травму там практично виключена.
Враховуючи, що таке софтбол, можна добре підтягнути свої фізичні дані. Після освоєння цього виду, легко переходити в бейсбол, адже витривалість людини через рік тренувань збільшується практично вдвічі. На полі головне бути уважним, стійким і спритним – вважається, що це основні правила для спортсменів.
В софтбол грають переважно дівчата, які на рівні з хлопцями грають майже в кожних молодших категоріях в бейсболі, та також здобувають там досвід та ігрову практику.

Скільки людей як правило ходять на тренування та чи йдуть діти із задоволенням чи їх примушують тренуватися батьки?

— Зазвичай у нас займаються 100 дітей, з них кожна четверта дівчина! Діти йдуть із задоволенням, знаходять собі друзів та отримують порцію спортивного здоров’я. Більш того, батьки неодноразово просили створити «садочок-групу» для категорії від 4 до 6 років.

Тренерів вистачає?

— На сьогодні у нас офіційно працевлаштовані 2 тренери, ще три займаються з дітьми на громадських засадах. Завдяки Управлінню освіти Дарницького району сподіваємося вже у новому навчальному році мати 4-5 повноцінних штатних одиниць тренерів.

Яка сьогоднішня вартість екіпірування?

— Бейсбол – не найдорожчий вид спорту, але спорядження – дороге. Ловушка (рукавичка) гарна коштує 80 — 100 доларів. А професійна до 300 доларів”. Один м’ячик 200 гривень, бита 50 доларів. Але ще раз наголошую, що екіпірування у нас завжди знайдеться! Тож запрошую дітей та батьків до бейсбольно-софтбольної родини! 
Це дуже гарна гра для всіх. Бо тут всі рівні. Вона дає можливість незалежно від фізичних даних дитини чи бути цінним гравцем”.
Телефон ДЮСШ «Дарниця» для запису на гурток з бейсболу та софтболу — (097)375-75-28.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.