Главная > Все новости > Анонсы > Без сигарет на вітринах: Київрада хоче звернутися до Верховної Ради

Без сигарет на вітринах: Київрада хоче звернутися до Верховної Ради

Київрада хоче закликати Верховну Раду заборонити розміщення сигарет на вітринах магазинів.

Столичні депутати підтримали проєкт рішення про звернення Київської міської ради до Верховної ради України стосовно повноважень органу місцевого самоврядування щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів. Про це йдеться на сайті Київради.

Відповідне звернення пропонує парламенту передбачити право органів місцевого самоврядування визначати вільні від куріння місця на постійній основі або лише на час проведення масових заходів. Також, переконаний автор відповідного проєкту рішення заступник міського голови – секретар Київради Володимир Прокопів, має бути врегульовано розміщення сигарет на полицях магазинів і кіосків.

– Тютюнові корпорації свідомо розміщують пачки сигарет у вітринах магазинів, використовуючи яскраві дизайнерські рішення. Це привертає увагу не лише активних споживачів продукції, але й потенційних, і спонукає їх до куріння. Дослідження свідчать, що в Україні щоденно курить кожен 8-й старшокласник. 60% молоді щоденно помічають рекламу сигарет попри заборону пропагування тютюнопаління,  наголосив Володимир Прокопів.

Щоб змінити цю ситуацію, Володимир Прокопів пропонує Київраді звернутися до парламенту, аби Верховна Рада надала необхідні повноваження місту для контролю над видимим розміщенням пачок тютюнових виробів. Відповідний проєкт рішення має бути розглянуто на сьогоднішньому пленарному засіданні Київради.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.