Главная > Все новости > 15 років за держзраду – в Україні засудили чергового агента Росії

15 років за держзраду – в Україні засудили чергового агента Росії

Після звільнення з вишу 2020 року чоловік переїхав до тимчасово окупованого Криму.

Російського агента, якому ФСБ РФ пообіцяла посаду “заступника міністра” у Криму, засудили до 15 років ув’язнення.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Зловмисником виявився колишній проректор одного з вищих медичних навчальних закладів Києва. За даними СБУ, після звільнення з вишу 2020 року чоловік переїхав до тимчасово окупованого Криму, де його завербувала ФСБ. За місяць до початку повномасштабного вторгнення він повернувся до Києва для виконання ворожих завдань.

Встановлено, що зрадник збирав для агресора інформацію про військовослужбовців ЗСУ, які перебували на стаціонарному лікуванні у військових шпиталях і лікарнях Київської області. Крім цього, агент встановлював контакти з українськими та іноземними вченими для їхнього подальшого вербування в агентурний апарат ФСБ, зазначають в українській спецслужбі. Для пошуку “потрібних зв’язків” він залучав своїх колишніх колег по роботі та випускників вишу, до яких звертався під приводом підготовки дисертації.

“У разі успішного виконання завдань російська спецслужба “гарантувала” своєму агенту призначення “заступником міністра охорони здоров’я” окупаційної адміністрації півострова”, – зазначають у відомстві.

Утім, СБУ завадила цим “планам” – задокументувала злочинні дії та затримала зловмисника у травні минулого року при спробі передачі агентурної інформації ворогу.

За матеріалами Служби безпеки суд визнав злочинця винним у державній зраді, скоєної в умовах воєнного стану, і присудив йому 15 років ув’язнення.

Читайте також:

  • Суд виніс перший вирок за організацію псевдореферендумів на півдні України жительці Херсонської області.
  • СБУ у Херсоні затримала колаборанта з-поміж чиновників розформованої державтоінспекції, який намагався втекти на тимчасово окуповану частину регіону.
  • Брав участь у каральних акціях: СБУ затримала колаборанта під Києвом.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *